O nas

Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ to miejsce, które doskonale oddaje ducha naszego wieloletniego motto: „Szkolimy ludzi z pasją!”.

Jeśli chcesz się nauczyć fachu budowlanego, od najprostszych prac ręcznych, przez obsługę narzędzi do operowania sprzętem ciężkim – to jest to miejsce dla Ciebie. Jeśli to co robisz, chcesz robić lepiej – przyjdź do nas i odkryj nowe możliwości. Bycie profesjonalistą budowlanym to zawód, ale i powołanie – chcemy Ci pomóc w osiąganiu wyżyn doskonałości, wzniesieniu się na kolejny poziom, aby odczuwać zdrową dumę z dobrze wykonanej roboty. Jeśli chciałbyś podnieść umiejętności swoich pracowników, zrobić to szybko, sprawnie, bezpiecznie i z gwarancją sukcesu, to Centrum Szkoleń Branżowych ZDZ jest właściwym miejscem. Mamy pasję edukacyjną – i doskonale rozumiemy Twoją pasję budowlaną.

Centrum Szkoleń Branżowych to najmłodsza i zarazem najbardziej nowoczesna placówka edukacji zawodowej powołana przez Warmińsko-Mazurski ZDZ w 2015 roku. Jest to jednocześnie placówka najstarsza, bowiem pierwsze plany jej stworzenia narodziły się niemal z chwilą powstania samego W-M ZDZ, czyli w roku 1992. Naszym zamiarem było stworzenie placówki dydaktycznej, której brakowało w regionie – placówki, z której zadowoleni byliby najbardziej wymagający specjaliści z dziedziny budownictwa – dziedziny niezwykle szerokiej, podatnej na zmiany technologiczne i o niespotykanym w innych branżach nacisku na praktykę, a jednocześnie branży bardzo zaniedbanej edukacyjnie. Kadry budowlane szkolono byle jak i byle gdzie, a najczęściej w ogóle tego nie czyniono. Postanowiliśmy to zmienić.

Marzyło nam się stworzenie w województwie warmińsko-mazurskim Centrum Szkoleń Branżowych na miarę XXI wieku, z odpowiednimi warunkami do nauki obsługiwania sprzętu ciężkiego, z poligonem do ćwiczeń praktycznych z instalatorstwa i technologii wykończeniowych, z bezpieczną ścianką do szkoleń wysokościowych (montaż rusztowań, prace linowe), z nowoczesną spawalnią, z ultra-nowoczesnym centrum pomiarowym efektywności energetycznej, z pracownią komputerową dla projektantów i z niezliczonymi dalszymi aspektami. Było to przedsięwzięcie niesłychanie ambitne, wymagające czasu i ogromnego zaangażowania. Dziś możemy z dumą stwierdzić, że nam się to udało. Największa w regionie i jedna z nielicznych w Polsce placówek praktycznego kształcenia kadr budowlanych stanęła otworem.

CSB w liczbach:

  • 1,5 hektara powierzchni terenu
  • ponad 3 000 metrów kwadratowych powierzchni, przeznaczonej wyłącznie na edukację praktyczną
  • 9 sal szkoleniowych do zajęć teoretycznych
  • 9-cio stanowiskowa, nowocześnie wyposażona spawalnia
  • plac manewrowy o powierzchni 2 200 metrów kwadratowych, do nauki jazdy wózkami jezdniowymi, samochodami osobowymi i ciężarowymi, w tym z przyczepą
  • 3 000 metrów sześciennych piasku do nauki operowania koparką, koparko-ładowarką
  • 500 metrów, to łączna długość lin wykorzystywanych do szkoleń wysokościowych
  • 52 czujniki temperatury, czujniki wilgotności i prędkości wiatru, spięte w system pomiaru efektywności energetycznej budynków

Sami też nieustannie się doskonalimy i rozwijamy. Wdrożyliśmy system Zarządzania Jakością w Edukacji ISO 9001:2008, uzyskaliśmy akredytację Autodesku, Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Urzędu Dozoru Technicznego, Instytutu Spawalnictwa, Urzędu Regulacji Energetyki, i wiele innych. Nasze działania pozostają ściśle monitorowane przez przedstawicieli samorządów gospodarczych, m.in. Olsztyńskiej Izby Budowlanej, Polskiej Korporacji Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Warmińsko-Mazurskiej Agencji Energetycznej i wielu innych. Chcemy być blisko waszych zawodów, zawsze na czasie z nowinkami technicznymi, zapewniając najlepsze warunki do podnoszenia kwalifikacji kadr.

 

Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

Centrum Szkoleń Branżowych
ul. Lubelska 33C
10-408 Olsztyn

Telefon: 89 526 84 62
Kom: +48 507 124 198
Email: csb@wmzdz.pl


Odwiedź nas też na: www.wmzdz.pl

Napisz do nas